WEB master
Na stránkách Ústeckého deníku byl veden rozhovor s kastelánem Zámku Velké Březno panem Musilem, kde jsem byl mj. jednou anonymní tazatelkou označen za "nerudného fotografa", (článek). Kastelán zámku pan Musil vcelku odpověděl, ale přesto i já chci na tento článek reagovat.

Jak uvádí kastelán Zámku Velké Březno pan Musil, fotografa na focení svatebního obřadu, popř. focení v zámecké zahradě si snoubenci a následně novomanželé mohou vybrat kohokoliv. Je samozřejmě nutné,aby respektoval a nenarušoval průběh vlastního svatebního obřadu. Pokud se ovšem jedná o fotografie ze zámecké instalace, tam už se musí spokojit s mou osobou. Důvod uvádí pan kastelán v článku v Ústeckém deníku. Jen zopakuji ve stručnosti: není to z nějakého lobistického důvodu, jak občas slýchávám, ale prostě proto, že v zámecké instalaci je množství drahých a vzácných předmětů a není proto dovoleno fotit všechno a všude včetně použítí blesku, apod. A jde samozřejmě i o ochranu těchto předmětů.

Napostá většina profesionálních fototografů, se kterými se při své práci setkávám, toto pravidlo respektuje, protože je stejné na všech zámcích v majetku státu. A vždy se domluvíme s kolegou fotografem na takovém stupni tolerance, abychom oba mohli odvést maximálně 100% práci k naprosté spokojenosti novomanželů.

Jsou však i fotografové, kteří se přesto domáhají, mnohdy i nevybíravým způsobem, vstupu a focení v zámeckých interiérech. A někdy i novomanželé si vstup svého fotografa do zámecké instalace vynucují. To jim však umožnit já osobně nesmím,  toto svolení je výlučně v pravomoci kastelána zámku. A bohužel toto stanovisko někdy musím oznámit i velmi důrazně.
Obřad v horním sále ...
Obřad u jezírka ...
Obřad před zámkem ...
Obřad v dolním sále ...
Obřad u vodotrysku ...
Obřad v dolním sále s pomocnými reflektory...
Obřad v růžové zahrádce ...
Obřad v růžové zahrádce ...
Fotografování na zámku Velké Březno ...