Naladění satelitního přijímače ...
Jak na to - satelitní a pozemní vysílání ...
Kam se mám obrátit, když můj satelitní přijímač nelze ovládat a na obrazovce se zobrazuje pouze symbol klíče?
U přijímače je aktivován elektronický zámek (dětská pojistka). Popis odblokování je uveden v návodu k obsluze. Pokud návod nemáte nebo si nevíte rady, obraťte se na autorizovaný servis, který Vám přijímač odblokuje. Na tento úkon se nevztahuje záruka, jedná se o placenou službu.

V návodu k set top boxu s funkcí PVR jsem nikde nenašel informaci o tom, jakou minimální rychlost čtení a zápisu by měl mít USB disk pro pořizování záznamu. Můžete mi prosím poradit?
Rychlost zápisu USB paměti nesmí být menší než je datový tok nahrávaného streamu. Tento datový tok může u jednoho SD DVB-T programu v MPEG2 dosahovat špičkově až 8300 kbit/s (= 1.04 kByte/s). Při současném nahrávání dvou programů u přijímačů se dvěma tunery (Twin) se datové toky přibližně sčítají. Údaje o rychlosti/zápisu udávané výrobci pamětí jsou měřeny různou metodikou za účelem dosažení co nejlepších výsledků a proto je nelze k výběru vhodného média obvykle použít. Pro vzájemné porovnání různých pamětí můžete použít některý z volně dostupných programů, jako například CrystalDiskMark.

Mám DVB-T přijímač s funkcí PVR. Jak dlouhý záznam se vejde na 8 GB paměť FLASH?
Průměrný datový tok transportního streamu jednoho SD DVB-T programu v MPEG2 je přibližně 4 000 kbit/s (= 0.5 MByte/s). Za hodinu je v takovém případě přeneseno (0.5*60*60) 1 800 MB dat. Do paměti s kapacitou 8GB lze tedy s rezervou nahrát 4 hodiny.